600 דרכים לפנק את עצמך עם שוקולד

600 דרכים לפנק את עצמך עם שוקולד
הבה נצא לטיול תמציתי אל הקודש הפנימי של השוקולד, מאכל שחורג מפרופורציות אפיות. לטעום חלק מהמקורות, הפופולריות והטעם של השוקולד, האוכל הזה קיים תמיד בחברה של היום. מדלפקי קופות וקנייה דחופה, לחנויות מיוחדות ומתכונים תוצרת בית. כידוע, שוקולד מכסה מזונות רבים אחרים כמו פולי קפה, בוטנים וצימוקים. שוקולד גם מפנה את מקומו כמעט לכל צורה, כולל ארנבות, לבבות, מטבעות, וכן, אפילו צורה של מצבת ליל כל הקדושים במשקל של שלושה קילוגרם של כלום מלבד שוקולד חלב.

מקורות שוקולד. כשאוכלים שוקולד, אתם שותים מעץ הקקאו, שדורש תנאים סביבתיים ספציפיים כדי לגדול בהצלחה. עץ הקקאו, משגשג בתוך מרכז אמריקה, תיעוד עוד לפני 3000 שנה, ידוע גם בשם Theobroma, שם מדעי שמותג על ידי הטקסונום השוודי קרל לינאוס (1707-1778). לאורך ההיסטוריה, השימושים בשוקולד נעים בין מעדן בתעשיות המזון ליישום של טיפול במחלות שונות. האם ידעת שהמילה שוקולד נובעת מהמילה האצטקית “xocolatl” שמתורגמת ל”מים מרים?” למרבה המזל, מוסיפים מרכיבים נוספים כדי להסיר את המרירות.

פופולריות של שוקולד. שוקולד כל כך נערץ מומחים מודאגים שייתכן מחסור בעתיד. כדי לעמוד בקצב הביקוש, משתמשים בשיטות גאוניות לטיפוח עץ הקקאו. סידור גידול אחד עושה שימוש במתן צל מוקדם לעצי הקקאו, ולאחר מכן מטפל בהם בעודף של אור שמש כדי לייעל את הייצור. למרבה הצער, שיטה זו נמשכת רק כ-10 שנים כשהעצים מאבדים מכוחם. עם זאת, ניתן למקם שיטות עתידניות כגון חממות אנכיות בנופים עירוניים ולספק תנאים סביבתיים לגידול כל דבר דמוי צמחי, כולל עץ הקקאו החביב!

טעמים מפנקים. לשוקולד יש היסטוריה בלתי נתפסת כל כך, הנתמכת על ידי הפופולריות ההמונית של היום, השוקולד מעניק פוטנציאל למתכונים רבים. שוקולד יכול להיות שונה בטעמו מחמיצות למתיקות. השוקולד מסופק גם במרקמים משתנים כמו חלקות, פריכות, פריכות, רכות וכמובן צורה נוזלית. החשוב מכל, שוקולד משולב בדרך כלל עם טעמים רבים ושונים, מה שמוסיף גודל של מגוון. זה ממש מאפשר להמציא מתכונים רבים ובוודאי לצרוך אותם בשמחה.

ברור שאין דרך למקם כמה מאות מתכונים במאמר זה. במקום זאת, יש מידע הנוגע לספר בישול מתכוני שוקולד, שאמור לספק בקלות את הרצונות שלך ולהחליט על כל מתכון לשוקולד.

No votes yet.
Please wait...
קטגוריות: קינוח שוקולד

אין תגובות עדיין, היה הראשון להשאיר אחת!

כתיבת תגובה

הערה: הערות באתר האינטרנט משקפות את התצוגות של המחברים המתאימים שלהם, ולא בהכרח את התצוגות של פורטל אינטרנט זה. החברים מתבקשים להימנע מעלבונות, קללות וביטויים וולגריים. אנו שומרים לעצמנו את הזכות למחוק כל תגובה ללא הודעה מוקדמת או הסברים.

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם. שדות חובה חתומים עם *

*
*

להצטרפות

שף לי מתכונים